Blog Post

Wesprzyj nas

Wesprzyj nas

Wesprzyj nas

Wesprzyj nas

Istnieje kilka możliwości okazania nam wsparcia. Pierwsze z nich, to duchowe…serio, wiemy, że to obecnie trochę slogan, ale my na prawdę uzależniamy powodzenie wspólnych działań właśnie od Twojej modlitwy.

Kolejne możliwości wsparcia dotyczą różnych form darowizn. Najprostsza z nich, to przelew na konto, inna – odliczenie darowizny na cele kultu religijnego i ostatnia, przekazanie 1% podatku.

Poniżej szczegółowe informacje:

Podstawę opodatkowania, a tym samym także podatek, można obniżyć o przekazane w ubiegłym roku darowizny. Taką możliwość mają zarówno przedsiębiorcy, jak też osoby uzyskujące dochody z pracy na etacie czy umów zlecenie lub o dzieło. Z tego odliczenia nie skorzystają jednak przedsiębiorcy rozliczający się z fiskusem podatkiem liniowym lub kartą podatkową.

Można odliczyć do 6% dochodu. Nie można odliczyć darowizn, jeżeli nie posiada się dowodu wpłaty, dlatego na wypadek kontroli skarbowej zatrzymaj potwierdzenie przelewu.
W PIT-36 lub PIT-37 należy wykazać kwotę (wartość) przekazanej darowizny, kwotę (wartość) odliczonej darowizny oraz dane obdarowanego poprzez podanie m.in. jego nazwy i adresu. Wpisujemy to do załącznika PIT/0 i przekazujemy do US wraz z PIT-36 lub PIT-37
https://druki.infor.pl/druk/3400210.html

Odliczanie darowizn i przekazywanie 1% podatku to dwie różne aspekty podatkowe. Odliczając darowiznę możesz jeszcze przekazać 1% swojego podatku.
Wpłaty dokonane po 31.12.2015 można odliczyć dopiero w zeznaniu podatkowym za rok 2016

PLAN:
•    Dokonaj wpłaty na konto bankowe:
30 2030 0045 1110 0000 0289 7440


Jezuickie Centrum Społeczne
, ul. Narbutta 21 02-536 Warszawa


Koniecznie tytułem: INDIE 2016 darowizna na budowę kościoła
•    Wypełnij PIT-36 lub PIT-37 w zależności od twojej osobowości prawnej i złóż z PIT/0
•    Zapłać mniejszy podatek ☺
Darowizny odliczane od podatku mogą być wykorzystane na misjach ( http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/430874,datki_koscielne_darowizny_moga_byc_wykorzystane_na_misjach.html ).  art. 26 ust. 1 pkt 9

About wolontariatindie

Related Posts