O nas – czyli kim jesteśmy, nasz cel

O nas – czyli kim jesteśmy, nasz cel

Patrz sercem. Zobaczysz więcej…

To hasło będzie nam towarzyszyć w przygotowaniach do sierpniowego wyjazdu do Indii.

O nas - czyli kim jesteśmy, nasz cel

O nas – czyli kim jesteśmy, nasz cel. Jesteśmy grupą wolontariuszy, która z inicjatywy Jezuickiego Centrum Społecznego w sierpniu 2016 roku wyjedzie do Indii, aby wspomóc projekt budowy kościoła dla chrześcijan w małej miejscowości w prowincji Nagaland.

Chcemy nieść radość i miłość drugiemu człowiekowi

Nasza inicjatywa nie rozpoczyna się dopiero w sierpniu. Przygotowujemy się do niej już teraz, prowadząc kwesty i organizując kiermasze. Mamy dużo pomysłów. Chcemy aktywnie działać, aby projekt mógł się rozwijać.

Przed wyjazdem uczestniczymy w cotygodniowych spotkaniach, które będą elementem formacji, wspierającej nasz rozwój duchowy i pozwalającej nam się lepiej poznać. Ponadto zamierzamy poznawać kulturę i zwyczaje panujące w Indiach, aby jak najlepiej poznać potrzeby tamtejszej wspólnoty.

„Indie 2016”, to tak naprawdę kolejna już edycja programu organizowanego przez Biuro Misyjne. Inicjatywa ta zrzesza młodych pełnych zapału i wielkich pragnień ludzi, którzy zapaleni Chrystusową miłością pragną ją nieść dalej potrzebującym braciom. Budowa kościoła w Pfuchamie rozpoczęła się w 2015 roku. Dzięki zaangażowaniu grupy ubiegłorocznej udało się zgromadzić część środków niezbędnych do rozpoczęcia budowy. Wolontariuszom udało się wtedy wybudować fundamenty – naszym zadaniem będzie kontynuowanie tego zadania. Aby było to możliwe poszukujemy ludzi dobrej woli, którzy wesprą nas w przygotowaniach, bądź to poprzez osobiste zaangażowanie w tworzenie grupy wolontariuszy, bądź poprzez wsparcie modlitewne i ostatecznie poprzez pomoc w zgromadzeniu środków na materiały niezbędne do dalszej budowy świątyni. Kościół ma już swojego polskiego patrona, którym jest św. Andrzej Bobola. Cieszymy się, że mieszkańcy Pfuchamy i okolicznych miejscowości będą mogli wzrastać w wierze dzięki wstawiennictwu tak ważnego i zasłużonego w krzewieniu wiary świętego. To właśnie jego opiece oddajemy to dzieło i nas samych ufni, że będzie dodawał nam sił i odwagi w niełatwym zadaniu jakiego się podjęliśmy :).

Zapraszamy do śledzenia naszej drogi do Indii! Będziemy wdzięczni za każdą pomoc i prosimy o modlitwę.
Pozdrawiamy!